מכון פיזיותרפיה פרטי

פיזיותרפיה היא תחום רחב יריעה שמספק פתרונות יעילים מאוד למגוון רחב של מצוקות רפואיות ומצבי חיים שונים. בין השאר מטפלים פיזיותרפיסטים מוסמכים בפגיעות אורתופדיות ובעיות נוירולוגיות, תורמים לשיקום נשימתי, שיקום לב והתאוששות מפציעות ספורט, מהווים חלק מטיפול אונקולוגי, עשויים לסייע במידה משמעותית מאוד לילדים הסובלים מהפרעות התפתחות שונות, ועוד ועוד.

על-מנת למצות את מלוא הפוטנציאל של ענף רפואי זה, שלא מפסיק להתפתח, מומלץ להגיע למכון פיזיותרפיה פרטי. במכון שכזה כל מטופל וכל מטופלת זוכים לתשומת לב אישית מרבית, לאבחון מקצועי במיוחד ולתוכנית טיפולים מותאמת ספציפית עבורם על בסיס הכלים המתקדמים ביותר מעולם הפיזיותרפיה. מומלץ אף יותר מכון שמשולבים בו גם טיפולים במים, הידרותרפיה, שמייצרים סינרגיה אפקטיבית עם הטיפולים מחוץ למים.

העקרונות הבסיסיים של הפיזיותרפיה

פיזיותרפיה משפרת תפקודים גופניים שונים על בסיס תרגילים מותאמים אישית לכל מטופל ולכל מטופלת, מתוך מבחר רחב של אפשרויות: טכניקות ידניות שכוללות מניפולציות, עיסויים כגון DFM ומוביליזציות, חיזוק שרירים חלשים, קינזיו טייפינג (מדבקה אלסטית ייעודית שמדרבנת את הגוף בדרכים שונות להאיץ תהליכי החלמה וכן שיכוך כאב), דיקור בנקודות מעוררות כאב (trigger points), ועוד.

עוד מוטיב מרכזי בפיזיותרפיה הוא האפשרות לבצע חלק מהתרגילים גם בבית, בין טיפול לטיפול, על בסיס הדרכה מקצועית של הפיזיותרפיסט/ית. בדרך זו מואץ הריפוי וכן ניתן לספק מענה אפקטיבי לכל בעיה שנוצרת בכל נקודת זמן, גם בלי להגיע למרפאה.

התועלות הייחודיות של ההידרותרפיה

טיפולים במים מתאפיינים במספר אלמנטים ייחודיים: ראשית, בתוך המים כוח הכבידה משפיע במידה פחותה, ועל כן טווח התנועה של השרירים מתארך. לסובלים מכאבי גב ולמתאוששים מפציעות ספורט זהו יתרון משמעותי במיוחד. שנית, החמימות הנעימה של המים והסביבה החיובית באופן כללי בבריכה מפחיתות את האינטנסיביות של מערכת העצבים הסימפתטית, והתוצאה: רמות הכאב הופכות נמוכות יותר, ובנוסף מופחתת הספסטיות (מצב שבו השרירים נוקשים יתר על המידה ועל כן יכולת התנועה נפגעת ועלול להיווצר גם כאב). יתרון זה משמעותי במיוחד לחולי פיברומיאלגיה ולכל מי שסובל מכאב כזה או אחר.

עוד מאפיין חשוב הוא הלחץ ההידרוסטטי, שמונע בצקות ומסייע לסלק מהגוף חומרי פסולת. באופן כללי טיפול במים נחווה כמעט תמיד כחוויה נעימה, וגם לכך השפעה חיובית על תוצאות הטיפול ובפרט שינוי רגשי לטובה לצד התועלת הפיזית.

באילו מצוקות כדאי במיוחד לטפל במכון פיזיותרפיה פרטי?

כאמור מכון פיזיותרפיה פרטי, ובפרט כזה שמתמחה גם בהידרותרפיה, הוא המקום האופטימלי לטיפול בקשת רחבה של מצבים ומצוקות. ביניהן: כאבי אגן, כאבי גב, פיברומיאלגיה ופציעות ספורט.

כאבים באגן

כאבי אגן עלולים להיווצר עקב כיווץ יתר של שרירים ברצפת האגן או בשל חולשת שרירים אלה. בין הגורמים הרווחים להיווצרות מצוקה זו: הריונות, כאבי מחזור, תסמונת קדם וסתית, מעי רגיז, דלקות באגן, ציסטות בשחלות, אנדומטריוזיס, מיומות ברחם, דלקת בדרכי השתן או בשלפוחית השתן ואבנים בכליות.

טיפול בכאב באגן מבוסס על שיפור תפקוד רצפת האגן. אופציה אחת היא תרגילי קיגל, ישנן גם שיטות טיפול ידניות ובחלק מהמקרים מסתייעים הפיזיותרפיסטים גם בביופידבק.

כאב גב

כאבי גב פוגעים בחלק גדול מהאוכלוסייה – עפ"י הערכות שונות 80-90% מאיתנו סובלים מכאב ברמה כזו או אחרת באיבר זה לפחות פעם אחת בחיים, ובמקרים רבים מדובר על כאב כרוני שפוגע במידה ניכרת בשגרת החיים ואף מייצר הגבלות של ממש בתנועה.

כאמור הידרותרפיה מאפשרת לבעלי כאבי גב להאריך את טווח התנועה (בזכות העומס הקל יותר המוטל על מפרקי עמוד השדרה כשנמצאים במים, והפחתת רמת הכאב בבריכה הנעימה). לפיזיותרפיה תרומה משמעותית להמשך שיפור המצב כך שהכאבים בגב לא ישובו.

פיברומיאלגיה

כאבי השרירים מהם סובלים חולי פיברומיאלגיה פוגמים במידה ניכרת באיכות החיים. השילוב בין פיזיותרפיה והידרותרפיה מפחית משמעותית את רמת הכאב, התרגילים שאותם ניתן לבצע במים משפרים את מצב השרירים, ובהתאם ניתן לבצע יותר תרגילים מחוץ למים, ובאפקטיביות הולכת וגדלה. הנחת מההצלחות, במים ומחוצה להם, תורמת למטופלים גם בהיבט הרגשי.

פציעות ספורט

החיבור של הידרותרפיה ופיזיותרפיה מחולל פלאים גם אצל מי שמתאושש מפציעת ספורט כזו או אחרת. במקרים אלה הנדבך הבסיסי בטיפול המשולב הוא החזרת התפקוד המלא לשרירים שהיו פגועים, ולשם כך נדרשים גם תרגילים במים, שם טווח התנועה רחב יחסית, והן מחוץ למים, שם השינויים עמוקים יותר ורלוונטיים לחיי היומיום. כמו כן מחזקות הפיזיותרפיה וההידרותרפיה את מערכת החיסון ותורמות גם בדרך זו להחלמה יעילה ומהירה ככל האפשר.

Posted in כללי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *